facebook

Motocross na Kamennom kopci v Myjave

hr

Bývalý kameňolom pri obchvate Myjavy je už desaťročia dejiskom významných motocrossových pretekov, ktoré sa tu konajú vždy, ak sú vhodné podmienky, 1. mája. Jubilejný 50. ročník Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motocrosse na Kamennom kopci v Myjave sa v roku 2016 konal o týždeň neskôr, a to v nedeľu 8. mája.

Na požiadanie organizátorov asistoval náš DHZ pri kropení dráhy s technikou  CAS  32 a to v sobotu i v nedeľu. Motokros prvý deň Macúch P + P, Ferianec, Plesník, od 11:30 do 18:30 polievanie dráhy 3x 19,5 m3 vody, druhý deň Macúch, Šagát, Plesník. 6:30 do 17:30 polievanie dráhy 2x 13m3 vody. Polievali sme určitý úsek na kopci nad Teskom z lafety tak aby voda nestekala aby sa neprášilo zhruba 500m.

Ďalšiu časť polievali DHZO Brezová pod Bradlom a spodnú časť pri Tescu a pod ním polievali hadicami -DHZO Babulicov Vrch a Drgonova dolina. Polievali sme dráhu jazdou po dráhe lafetou s tým že nad dráhou vedie vysoké napätie. V nedeľu sme to mali sťažené veľkým počtom divákov a stánkami rozloženými pri dráhe.

 

Zobraziť vyhľadávanie